Tipy na ekologické dárky pro muže

5
(2)

Nechceme strašit, ale Vánoce jsou už skoro za dveřmi. A i pokud patříte mezi vyzvanače vymýšlení dárků na poslední chvíli, dárková inspirace se hodí vždycky – a to hlavně pro muže. A protože my jsme zase vyznavači zelenějšího života, připravili jsme seznam dárků, které radost z dárků zdvojnásobí.

Ekologické dárky totiž nejen potěší, ale taky díky nim budete šetrnější k planetě. Nechceme podporovat nákup zbytečných předmětů, které budou roky ležet ve skříni či na poličce, až nakonec skončí na skládce. A tak jsme výběr zúžili na opravdu praktické produkty. Ať už tedy hledáte dárek pro bratra, partnera, tatínka, dědečka, kamaráda, strejdu, spolupracovníka nebo chcete potěšit vašeho souseda – tyhle nápady určitě oceníte. 

Dárkový balíček

Dárkové sady jsou jedním z nejužitečnějších vynálezů všech dob. Hrábněte si do svědomí, kolikrát vás takový balíček zachránil? Samozřejmě si můžete kosmetické produkty do balíčku poskládat sami, ale není jednodušší, když to udělá někdo za vás? Jedná se o užitečný, univerzální dárek, který je však plnohodnotný a neskončí uklizený někde na dně skříně. 

Možná si myslíte, že muži neumí ocenit kosmetické balíčky, ale to rozhodně není pravda. Právě naopak. Věřte, že budou rádi, pokud jim někdo s výběrem správné a nezávadné kosmetiky pomůže. 

Holení

Holení je nevyhnutelná rutina většiny mužů – proč jim ji tedy nezjednodušit. Produkty a prostředky na holení (zejména ty kvalitní) navíc nejsou nejlevnější záležitostí. To z nich dělá ideálním nápadem na vánoční či narozeninový dárek. Pokud nevíte, po jakém konkrétním produktu sáhnout, nechte si poradit, ale věříme, že s ekologickými variantami nemůžete sáhnout vedle. Vybírat můžete nejen z holicích strojků, ale také z pestré škály produktů pečujících o pleť a vousy, a to jak během holení, tak po něm. 

Holicí strojek

Strniště, knírek, plnovous – to vše si žádá kvalitní péči, které muž dosáhne jen se spolehlivým holicím strojkem. Klasické žiletky jsou ohromnou záteží pro životní prostředí, proto je třeba zvolit zelenější alternativu. Tou může být například klasická břitva či kvalitní holítko. Těm jednorázovým už odzvonilo a investice do udržitelných holicicích strojků se zkrátka vyplatí. 

Pěna na holení

Přípravky na holení by měly být vybírány s ohledem na citlivost pleti. Pěna na holení je důležitou součástí každého holicího procesu, bez jejího použití vzniká podráždění a zarudnutí pokožky. Použití pěny zjemňuje tahy holicího strojku, změkčuje vousy a usnadňuje tak holení. Nicméně některé produkty mohou svým složením pokožku dráždit a nejsou tak příliš vhodné. Je proto důležité vybírat výrobky s nezávadným složením – ideální jsou produkty obsahující pouze přírodní složky, které jsou pro pleť nezávadné.

Po holení

Stejně jako je důležité použití správných produktů během samotného holení, muži by neměli zapomínat ani na správnou péči po holení. I produkty po holení zabraňují nepříjemému podráždění, svědění či zarudnutí, a proto by péče po holení rozhodně neměla být vynechána. Produkty napomáhají zklidnit pokožku, hydratovat ji a zároveň mají často dezinfekční účinky. Správná péče po holení by měla pleť rovněž vyživovat. 

Na vousy

Obliba barbershopů a kvalitní péče o vousy se mezi muži rozrůstá jak houby po dešti. Není se čemu divit. Už dávno neplatí, že péče o sebe sama patří výhradě ženám. Pokud tedy máte kolem sebe někoho s bohatým porostem, věnujte mu kvalitní produkty péče o vousy. Ta totiž není jen o zastřihování a holení. Vousy si, stejně jako vlasy, žádají daleko více. A není snadné je udržet pod kontrolou. Použití správné kosmetiky určené na vousy vyživuje a hydratuje pokožku, udržuje vousy zdravé a čistší a často pomáhá také s jejich následnou úpravou. 

Kosmetika

Ano, kosmetika jako inspirace na dárek není úplně originální, ale řekněme si to upřímně – není to, to nejužitečnější, co můžete někomu věnovat? Hlavně pokud se jedná o kvalitní kosmetické produkty s nezávadným složením. A co je na tom to nejlepší – nákup kosmetiky můžete nechat i na poslední chvíli. Můžete například vytvořit vlastní balíček obsahující produkty oblíbené značky 

Deodorant

Věnování deodorantu může být na hraně – nechcete přece někomu naznačit, že nevoní dobře. Ale jedná se o ideální součást kosmetického balíčku. Hlavně pokud si dáte práci s nalezením deodorantu, který patří mezi nezávadné výrobky. 

Toaletní voda

Správný parfém či toatelní voda potěší nejen ženu, ale i muže. Jedná se o klasický dárek, který však vždycky zafunguje. Zvlášť pokud je radost pohledět i na složení daného produktu. Toaletní vody jsou navíc vhodné pro každodenní nošení, a proto jsou oblíbenější než parfémy, které mohou být pro některé příležitosti příliš těžké. Jaké toaletní vody se řadí mezi ty ekologické? Tak především ty, jejichž složení je čistě přírodní – pro jejich výrobu se nejčastěji používají bylinky a koření. Důležité je však vybírat také dle “ekologičnosti” dané značky. 

Šampon a sprchový gel

Ve výbavě každého muže rozhodně nemůže chybět ten správný šampon a sprchový gel určený pro mužskou pokožku a vlasy. Muži si často mylně myslí, že mohou používat jakékoliv produkty na mytí, ale opak je pravdou. Zároveň šampony a sprchové gely jsou nejčastějšími produkty každodenní hygieny, u kterých lidé neřeší složení a původ. Občas byste se ale nestačili divit, co vše váš obyčejný “sprcháč” obsahuje. Udělejte tak obdarovanému radost kvalitními přírodními produkty se složením nezávadným pro tělo i životní prostředí. 

Autor: Kateřina Čajanková

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 2

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *