Nerezová kapsle do kávovaru – ekologická varianta

5
(1)
Opakovaně plnitelná nerezová kapsle do kávovaru

Češi jsou národem „kafařů“. Rok od roku se ve společnosti zvyšuje informovanost, co se přípravy a druhů kávy týče a většina z nás si svůj den bez jediného šálku tohoto výborného nápoje nedokáže představit. Káva je nejen zdravá, ale stala se také součástí společenských událostí a setkání. Lidé si rádi dopřejí šálek kvalitní kávy nejen v kavárně, ale také doma. Proto je dnes již běžné najít v každé domácnosti kávovar.

Velmi často to bývá přístroj na kapsle. Příprava kávy v něm bývá jednoduchá a pořizovací cena se pohybuje v rozumném rozpětí. Takové kávovary mají ale také své nevýhody. Kapsle nebývají nejlevnější záležitostí a jelikož se po každém použití vyhazují, nejsou ani nejekologičtější variantou. V tomto článku si přiblížíme plnitelné nerezové kapsle, které obě tyto nevýhody elegantně řeší.

Nerezová kapsle Nespresso
Opakovaně plnitelná nerezová kapsle Nespresso na dřevěném stole

Popis kapsle

Kapsle jsou většinou vyrobeny z nerezové oceli a silikonu. Záruka na ně bývá 24 měsíců. Design kapsle a její kvalitní materiál ale zaručuje dlouhodobou životnost. Zakoupit je můžete po dvou kusech.

Nejoblíbenější jsou u nás kapsle do kávovarů Nespresso, Dolce Gusto a Tassimo.

V balení je také ruční dávkovač, podpěrný kroužek a výměnné filtry pro každou kapsli. Většinou to bývá jeden na mletí espressa a druhý na jemnější mletí. Víčka vydrží roky, a tak odpadá starost o nákup nových. Jejich použití je také velmi jednoduché. Kapsle bývají kompatibilní do různých druhů kávovarů a tak se nemusíte bát, že byste nenašli vhodné pro ten váš.

Znovu plnitelná nerezová kapsle do kávovaru

Co na to ekologie

Tyto kapsle nevytváří, kromě kávové sedliny, žádný jiný odpad. Není potřeba dokupovat silikonová víčka a díky kvalitnímu materiálu vydrží roky. Oproti klasickým kapslím, které po každém použití končí v odpadkovém koši, jsou velkou úlevou pro životní prostředí.

Běžné kapsle jsou, a to především kvůli špatné recyklovatelnosti, skutečným ekologickým problémem.

Kolik to bude stát

Díky tomu, že nemusíte dokupovat nová silikonová víčka, je možné ušetřit až 70% nákladů. Cena se pohybuje kolem 1000 Kč. Nicméně je to výhodná dlouhodobá investice. Do kapslí pak stačí dokupovat vaši oblíbenou kávu, která vyjde mnohem levněji, než nákup běžných kapslí.

Nerezová kapsle Dolce Gusto
Opakovaně plnitelná nerezová kapsle Dolce Gusto

Kapsle jsou vyráběny tak, aby byla zachována kvalita chuti, a tak se nemusíte bát, že byste o zážitek z výborné kávy měli přijít. Kromě vyšší ceny byste těžko hledali jiné nevýhody. I ta se ale ztratí, vzhledem k tomu, že je to velmi výhodná dlouhodobá investice. Pokud tak chcete pomoci životnímu prostředí, i své peněžence, je nákup téhle alternativy skvělá volba.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *